Zakończył się Motor City Open 2017.

Zwycięzcą turnieju w Detroit został Australijczyk Ryan Cuskelly (19 PSA) .
W finale pokonał Egipcjanina Ali Faraga (7 PSA).

Ali Farag (Egipt) vs Ryan Cuskelly (Australia) (4/11, 11/5, 11/5, 11/9)

W półfinałach obaj panowie pokonali odpowiednio:

Farag vs Diego Elias 3:2 (15/13, 8/11, 9/11, 11/6, 11/7)

Steve Coppinger vs Cuskelly 1:3 (5/11, 11/8, 14/12, 11/4)

Sensacją było odpadnięcie w pierwszej rundzie Mohameda Elshorabagy, którego pokonał Cesar Salazar z Meksyku (3:1).

Cuskelly po drodze do pucharu przeszedł jeszcze jednego gracza z top 10. W ćwierćfinale gładkim 3:0 pokonał Omara Mossada z Egiptu (9 PSA).

Jest to kolejny turniej po CHANNEL VAS CHAMPIONSHIP ( zwyciężył Paul Coll z Nowej Zelandi) w którym gracz z antypodów, z relatywnie niskim rankingiem wygrał jego finał.

Po kilku latach posuchy, od kiedy Dawid Palmer (dwukrotny mistrz świata i czterokrotny triumfator British Open) zakończył poważną karierę, być może mamy przyjemność oglądać powrót tamtejszego squasha na szczyty PSA. Oczywiście Palmer wciąż gra – to nie jest gracz, który wzbraniałby  się przed squashem – nawet został w 2016 wicemistrzem świata w męskim deblu, ale nie mamy przyjemności ogladać go już na turniejach PSA.

 

Obecnie  Top 20 PSA zamyka trzech graczy z antypodów.

Kolejno: Cameron Pilley (18), Ryan Cuskelly (19), Paul Coll (20). Niestety Pilley i Cuskelly mają już swoje lata, ale może przyjdzie nowe, za sprawą Colla.

Na pewno historia poprzedników może być źródłem motywacji, dla obecnych graczy z drugiej strony kuli ziemskiej. W australijskim Hall Of Fame znajdziemy takie nazwiska jak: Geoff Hunt (3x mistrzostwo świata, 8x British Open), Chris Dittmar (2x srebro British Open), Rodney Eyles (1x mistrzostwo świat), Rodney Martin (1x mistrzostwo świata, po drodze pokonał Janshera i Jahangira Khan w tym samym turnieju), Cam Nancarrow (1x mistrzostwo świata, 2x srebro mistrzostw świata, 2x srebro British Open), Anthony Ricketts (1x British Open).

Więcej o australijskich legendach squasha znajdziecie tutaj Australian Hall Of Fame