Asics Gel Blade 5
89%Wynik ogólny
Amortyzacja90%
Stabilizacja87%
Wentylacja89%
Komfort90%
Ocena czytelników 0 Głosów
0%

 

 

 

 

 

W laboratorium kolejny but z portfolio AsicsaGel Blade 5.
Cenowo jest to model pośredni między Rocketem i Blastem.
But dostepny od wielu lat, obecnie jest to już jego piąta odsłona.
Bardzo popularny wśród graczy klubowych oraz profesjonalistów.


Do czego poprzednio przyzwyczaił nas Blade ?
Do bardzo dobrej amortyzacji, wentylacji oraz stabilizacji. Jest to model przez wielu uważany za jeden z najlepszych na rynku.
W Squashtime.pl dostępny w sześciu wariantach kolorystycznych (2 damskie, 4 męskie) goo.gl/6whTWX

Wykonanie

Testujemy wariant czerwony.
Bardzo solidnie. Brak śladów kleju, wszystkie elementy bardzo dobrze dopasowane.

Wzmocnienia boczne chroniące przed przetarciami, z przodu wstawka zabezpieczająca palce.

Podeszwa z dwóch rodzajów gumy antypoślizgowej – doskonale sprawdzającej się również na mokrej nawierzchni. Wszystko połączone z Trusstic System? – wstawka z tworzywa łącząca przednią część podeszwy z pietą – mającym za zadanie lepszą kontrolę ruchów skrętnych stopy, poprawę jej stabilizacji, wzmocnienie struktury podeszwy oraz obniżenie wagi samego buta.

System ten jest stosowany również w innych modelach Asicsa i trzeba przyznać, że sprawdza sie znakomicie, zapobiegając niebezpiecznym przeciążeniom i skrętom stopy.

Wkładka wymienna, bardzo dobrze dopasowana.

 

Sznurowanie z taśmą przebiegającą przez język. Dzięki niej możemy związać but bardzo ciasno utrzymując go blisko stopy, bez uczucia ucisku.


Jedyny mankament to dość delikatny przód buta, a właściwie tworzywo z którego jest wykonany. Przy ciągnięciu czubkiem o podłogę, bardzo szybko stracił kolor. Aczkolwiek była to jedynie powierzchowna rana, bo przetarcia nie pogłębiały się dalej, a jedynie starła się powłoka z piękną czerwienią. Ot taki urok i ryzyko biegania w ten sposób.

Wentylacja
Doskonała. Przód i bok buta wykonany z przewiewnej siatki. Nie ma otworów od spodu, ale nie odczuwamy tego braku podczas użytkowania (z pewnością będzie to miało jakieś znaczenie podczas suszenia).

Stabilizacja
Buty dobrze trzymaja stopę, żadnych niekontrolowanych poślizgow ani utraty równowagi. Kostka stabilna, bardzo dobry transfer energii podczas zmian kierunków. Bardzo lekkie.

Amortyzacja
Wyśmienita. Mimo, że but ma bardzo niską wagę oraz wydaje się dość delikatny – szczególnie podeszwa wydaje się dość „cienka” w porównaniu np do Blasta bądź Babolata – to żelowe wstawki dają radę i czujemy sie bardzo komfortowo. Do tego podeszwa bardzo dobrze układa się do nogi i jest optymalnie elastyczna (dużo lepiej niż w Rockecie). Prawdopodobnie to zasługa systemu SpEVA? Midsole Material, który według producenta:

„Podnosi komfort i polepsza amortyzację poprzez zastosowanie trzech różnych gęstości materiału: gęstość 45 dla wysokiej amortyzacji i elastyczności podeszwy, gęstość 55 dla większej sztywności i stabilności w celu zwiększenia tempa biegu, gęstość 66 w celu zwiększenia sztywności tak, aby zminimalizować proces deformacji podeszwy”. Ciężko powiedzieć, ale biega się lekko i bardzo przyjemnie.

Dla kogo?
Buty zarówno dla średniozaawansowanych jak i profesjonalnych graczy, którzy spędzaja na korcie dużo czasu.
Doskonałe zabezpieczenie dla stóp, żeby móc zająć się jedynie grą lub treningiem, bez przykrych niespodzianek, w postaci odbitych pięt lub skręconych kostek.

Jeżeli grasz jedynie okazjonalnie, to lepszym, a zarazem tańszym i zupełnie wystarczającym butem bedzie dla ciebie Rocket.

Wśród profesjonalistów widziano w nich między innymi:  Gregoire Marche, Joe Lee, Nicol David.

Waga: 318 gram
Cena katalogowa: 399 zł

 

Asics Gel-Blade 5