W Kairze trwają trzydzieste ósme Mistrzostwa Świata – Wadi Degla PSA Men?s World Championship 2016 .  W imprezie wystartowało 112 najlepszych graczy świata. Pula nagród to 325 000 dolarów. Po dwóch dniach kwalifikacji dzisiaj rozpoczyna się runda pierwsza.  Wezmą w niej udział wszyscy gracze z top 10, w tym między innymi były mistrz świata Ramy Ashour, któremu udało się wyleczyć kontuzję przed najważniejszą imprezą w sezonie.

W pierwszej dziesiątce jest aż siedmiu graczy z Egiptu. Zobaczymy czy reszta świata będzie w stanie stawić im opór, szczególnie  że Egipcjanie grają u siebie. Tytułu broni Gregory Gaultier, który w pierwszej rundzie zmierzy się z mistrzem świata w mikscie Paullem Collem z Nowej Zelandii. Po U.S. Open (wygrana Francuza), Coll odgrażał się, że pokona Gaultier na Mistrzostwach w Kairze. Będzie miał okazję już w pierwszej rundzie.

Coll vs Gaultier SquashZobaczcie ciekawy filmik z ich poprzedniego pojedynku: https://www.facebook.com/nzsport.tv/videos/1783237888567686/

Z wielkich nieobecnych, zabraknie mistrza Europy Borji Golana, który doznał kontuzji pleców.

Linki:

Rozpiskę meczów znajdziecie poniżej na stronie Mistrzostw:

http://wadideglaworldsquashchamps.com/draws.htm

Aktualności z bieżącego dnia:

http://wadideglaworldsquashchamps.com/today.htm

Wyniki Live:

https://psaworldtour.com/pages/live

Transmisja Live na Eurosport Player:

Jak obejrzeć Mistrzostwa Świata w Squashu na żywo? To bardzo proste i jak się okazuje również bardzo tanie – tylko 15zł! Turniej trwa od 25.10 do 04.11. Aby móc oglądać mistrzostwa na żywo, wejdźcie na http://www.eurosportplayer.pl, załóżcie konto, wybierzcie miesięczny abonament za 15zł i można rozkoszować się mistrzowskim squashem.

Transmisja na żywo