Listopad. Miesiąc dość nijaki, nie licząć  Wszystkich Świętych i rozedrganego  11go.

Jeszcze jesiennie, a już trochę zimowo. Jeszcze nie słychać Georga Michaela, ale już wszelakie wesołe ptaki odleciały.

Nie w polskim squashu. Tu mieliśmy dwa bardzo ważne wydarzenia.

Z jednej strony dla tych, którzy w tym sporcie zaczyną lub już na pełnej długosci prą do przodu, z drugiej dla tych, którzy już zawodowstwo odpuścić muszą, ale gry i frajdy z niej związanej odpuścić nie chcą, nie mogą i …. nie powinni.
Ostatnie dwa tygodnie obfitowały w wydarzenia dość wysokiej rangi i sytuuające się na dwóch odmiennych biegunach.

Pierwsze – to udane dla naszych reprezentantów zawody Polish Junior Open we Wrocławiu. Drugie – to Masters Indywidualne Mistrzostwa Polski, czyli zawody dla zawodniczek i zawodników powyżej 35 roku życia.

Polish Junior Open 2017

W PJO wzięło udział 174 zawodników z 13 krajów. Turniej odbył się w iście międzynarodowym wydaniu. Gościliśmy zawodników, z: Ukrainy, Czech, Izraela, Szwecji, Włoch, Anglii, Szwajcarii, Węgier, USA, Holandii, Pakistanu, Indii, a nawet kilku zawodników z Egiptu.

Z polskiej ekipy szczególnie dobrze wypadła grupa chłopców, którzy w licznie obsadzonej kategorii BU17 – 38 graczy –  zajeli cztery pierwsze miejsca.#1 Filip Jarota #2 Jakub Pytlowany #3 Mikołaj Korsak #4 Piotr Nowak.

Również dwójka naszych dziewcząt znalazła się w pierwszej czwórce kategorii GU13 – 20 zawodniczek.

Aleksandra Tomczyk zajęła miejsce 2 i  Jagoda Góra miejsce 3.

W innych kategoriach wiekowych podium dla Polski wywalczyli:

BU19Maksymilian Wielgus #2

GU19Aleksandra Surdziel #2,

 

Wyróżnijmy również bohatera naszej fotki głównej: Nataniel Hernas to #5 kategorii BU15, również mocnej kategorii (29 graczy). Najlepszy wśród Polaków, waleczny jak cały bielski Enjoy. Do podium pewnie brakowało dobrego ducha – bliźniaka w rywalizacji, ale i motywacji – Kajtka Lipskiego, ale niestety kontuzja (kuluarowe info). Życzymy zdrowia i wracajcie do walki, bo Chuck Norris bez Norris, to tylko zwykły Chuck.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: Polish Junior Open 2017

Masters Indywidualne Mistrzostwa Polski 2017

W Mastersach, czyli zawodach dla graczy powyżej 35 roku życia – już raczej nie aspirujących do uczestnictwa w igrzyskach olimpijskich ( jeżeli squash tam się wreszcie znajdzie uffff). Uczestniczyło 119 zawodniczek i zawodników. Mistrzostwa zostały rozegrane w ośmiu kategoriach wiekowych (dwie u pań i sześć u panów).

Najwyższa kategoria wiekowa to 60+ wśród mężczyzn.

Gratulujemy formy i wyników. Impreza jak w roku ubiegłym odbyła się w łódzkim I’m Fit. Wyniki publikujemy poniżej.

Mamy tam kilku multimedalistów: Andrzej Wierzba (można powiedzieć, że nestor polskiego squasha), Dominika Witkowska, Maciej Maciantowicz, Jarosław Terlecki.

Trochę szkoda, że u pań rozegrano o jedną kategorię mniej niż w roku ubiegłym, ale cieszy ogólna frekwencja „niejuniorów” i dynamika z jaką squash rozlewa się na coraz większą ilość miast – vide świeżutki mistrz Polski 55+ z KielcMichał Sieradzan – można? Można !!!!.

Trochę nam jeszcze brakuje do ilości kategorii British Open Masters: panie 75+, panowie 80+ (sic) Ale…. spokojnie, młodsi nie będziemy. Ale… kolejne ale – podobno squash wydłuża życie >>>

Squash wydłuża życie!!!

Gratulujemy wyników, gratulujemy radości z gry, gratulujemy szacunku dla przeciwnika – czego trochę brakuje młodym wilkom 😉 (wciąż otwierane drzwi…i dyskusje). I trenujemy. Kategoria 100+ nadal otwarta, nawet u Brytyjczyków.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Kobiety 35+

1. Grzechowiak Dorota

2. Jarzembowska Maria

3. Skarbińska Agnieszka

Kobiety 40+
1. Witkowska Dominika

2. Buczkowska Ewa

3. Dochód Danuta

Mężczyźni 35+
1. Maciantowicz Maciej

2. Kabaciński Maciej

3. Bolechała Tomasz

Mężczyźni 40+
1. Terlecki Jarosław 

2. Smoleń Artur

3. Wojtunik Bartłomiej

Mężczyźni 45+
1. Pach Piotr

2. Hibner Jacek

3. Drygalski Rafał

Mężczyźni 50+

1. Wierzba Andrzej

2. Kowalski Piotr3.

Dutka Dariusz

Mężczyźni 55+
1. Sieradzan Michał

2. Karwowski Wojciech

3. Samet Michał

Mężczyźni 60+
1. Przeor Jan 

2. Drużyński Mirosław

3. Suski Jerzy