Drodzy czytelnicy,

Połowa lata już za nami, ale dla tych którzy jeszcze nie zakończyli urlopów lub dopiero się na nie wybierają, znaleźliśmy w przepastnym internecie kilka ćwiczeń, które pomogą urozmaicić wam monotonię plażingu.

Na początek dla wprowadzenia odpowiedniego, słonecznego nastroju retrospekcja z ostaniej El Gouny. Jest trochę, squasha, treningu, bling-bling oraz wypoczynku (Coll szlifuje swoje umiejętności surfingowe, Elshorbagy pielęgnuje urodę 😀 )

Bardzo prostym i dającym dużo radości – szczególnie po paru głębszych na lodzie – ćwiczeniem, jest rzucanie na przemian do siebie piłkami. Poprawa refleksu, poruszania się i ból mięśni brzucha gwarantowane

Kolejne ćwiczenie jest z użyciem drabinki – lub czegokolwiek co znajdziecie na plaży: parawany, patyki,itp itd. Poprawicie koordynację i szybkość nóg. Takie ćwiczenia na piasku dają znacznie lepsze efekty niż tradycyjne ich wykonanie na korcie, ponieważ poruszanie się na zapadającym się piasku daje większy opór dla ruchu. Z kolei to, że ćwiczycie bez butów polepsza balans.

Ćwiczenia z gumą na piasku również przyniosą znacznie lepsze efekty i pozwolą nie zardzewieć przed zbliżającym się sezonem.

Ćwiczenia plyometryczne (skocznościowe). Bardzo prosty zestaw.

I tu podobnie jak w przypadku ćwiczeń powyżej, pustynne warunki przyniosą znacznie lepsze efekty niż sterylna sala treningowa.

Oczywiście mamy również klasyczny ghosting, dla którego kort stworzymy bez żadnych nakładów finansowych.

Oczywiście nic nie zastąpi rakiety i piłki, ale jest sposób żeby choć trochę pobiegać za czymś z rakietą, czyli klasyczny badminton (przyzwoite zestawy włącznie z siatką można kupić za śmieszne pieniądze na przykład w badmin.pl – zestawy

Zawsze możecie również pograć w squasho-badmintona na boisku do siatkówki plażowej jak panie z PSA

Jak widzicie rozwiązań jest bardzo wiele. Nowy sezon tuż – tuż!!! Nie dajcie się zaskoczyć partnerom lub zaskoczcie ich.

P.S.

Jeżeli byłoby wam zbyt gorąco, znaleźliśmy jeszcze jedną alternatywę i zarazem miks kilku sportów, ale koniecznie z użyciem rakiety. Badminton na lodzie.

Życzymy udanego wypoczynku.

Redakcja PS