Już od 21 marca przed nami kolejne emocje, ponieważ zaczną się główne rozgrywki w ramach Allam Btithish Open. Do wygrania jest po 150 tysięcy dolarów USA za pierwsze miejsce w drabinkach obu płci, jednakże wcześniej trzeba wygrać 5 meczy z najlepszymi obecnie zawodniczkami lub zawodnikami w squasha. Przed widzami w sumie 46 meczy w obu drabinkach rozgrywek podstawowych plus kwalifikacje.

Jest to najstarszy turniej w kalendarzu PSA World Tour, po raz pierwszy odbył się w 1929 roku. Rozgrywki będą toczone w Kingston upon Hull (miasto partnerskie Szczecina) w Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj kilka słów o rywalizacji mężczyzn, którą przez dwa ostatnie lata wygrywał Mohamed ElShorbagy. W tym roku w turnieju głównym, wystąpią wszyscy zawodnicy z pierwszej dziesiątki, choć Willstrop i Rösner nie są rozstawieni. Patrząc na drabinkę, zapowiada się na kilka ciekawych meczy, a wielu ma nadzieję na sensacyjne niespodzianki.

Niedawny finalista z Londynu, Dessouky w pierwszym meczu zmierzy się z zeszłorocznym tryumfatorem. Pojedynek Egipcjan zapowiada się albo bardzo ciekawie albo bardzo nudno, zależnie od tego jak obaj zawodnicy poradzili sobie z ostatnimi porażkami.

W drugiej gałęzi, raczej nie ma co liczyć na powtórkę pojedynku Rösner ? Coll. Ten pierwszy musiałby pokonać zwycięzcę pojedynku Golan – Matthew (faworyt w tym pojedynku), zakładając że wygra mecz pierwszej rundy (przeciwnika pozna po kwalifikacjach). Coll po ograniu w pierwszej rundzie Jamesa musiałby odprawić w kolejnej Momena (#8 PSA).

W kolejnej gałęzi, od trudnego meczu zaczyna Rodriguez, bo od razu trafia na Gaultiera (#3 PSA). Największe prawdopodobieństwo na ćwierćfinał mają wspomnianych Francuz i młodszy z braci ElShorbagy, ale oczywiście Lee, Pilley, Castagnet, Willstrop to zawodnicy, których nikt nie odważy się lekceważyć i na pewno przyjeżdżają powalczyć o najwyższe trofeum, choć ostatnio ich gwiazdy ździebko przygasły.

Ostatnia gałąź to jak na razie 4 Egipcjan i jeden Peruwiańczyk (3 graczy wejdzie z kwalifikacji), jeśli nie dojdzie o jakiejś sensacji to w ćwierćfinale mają szansę się spotkać Ashour i Gawad, co jest zapowiedzią kolejnego ciekawego widowiska.

Wyniki będą dostępne na żywo pod adresem: British Open wyniki

Oficjalna strona turnieju:
allambritishopensquash2017.com

Na koniec ubiegłoroczny półfinał Gaultier Ashour.

Oby w tym roku było nam dane zobaczyć takie batalie. Tęsknimy Ramy…