Jak co roku w kwietniu Elgouna zaprasza entuzjastów squasha oraz fantastycznej pogody na squashowe święto. W tym roku będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż organizator Amr Mansi i jego współpracownicy przygotowali fanom prawdziwa squashową ucztę.

Oprócz corocznego wydarzenia z serii World Series, czyli Elgouna International dla mężczyzn odbędzie się również bardzo ważna impreza dla kobiet, czyli Mistrzostwa Świata 2016 (w zeszłym roku w Kuala Lumpur odbyły się Mistrzostwa Świata 2015). Jakby tych dwóch imprez nie było dość, to Amr Mansi dołożył jeszcze All African Masters dla graczy od 35+.

http://www.squashsite.co.uk/elgouna/womens2017.htm

http://www.squashsite.co.uk/elgouna/mens2017.htm

Zwyczajowo mecze odbywały się na korcie w hotelu Movenpick i na szkolnym korcie w Abu Tig Marinie, ale tym roku w Elgounie czeka na kibiców i graczy nowy kompleks z 4 kortami na przeciwko kampusu TU Berlin.

Drabinki wyglądają zaiste ciekawie a z pewnością mecze kwalifikacyjne też będą stały na wysokim poziomie.

El Gouna jest prywatnym, zamkniętym miastem. Znajdziemy w niej międzynarodowe szkoły, wspomniany już niemiecki uniwersytet, sporo fantastycznych hoteli, piękna słoneczna pogodę oraz kite’a (w zeszłym roku w marcu odbyły się tam Mistrzostwa Świata). Marina kusi restauracjami, kafejkami czy tez pubami. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jeśli ktoś nie wie, to informuję, że mecze można oglądać bezpłatnie. W tym roku wprowadzono opłaty na półfinały i finały, ale są one niskie ok ?5. Dla porównania wypad na British Open do Hull na ćwierćfinały, półfinały oraz finały z Bristolu w najtańszej wersji to kosz ok. ?300.

Jeśli ktoś chciałby się zdecydować na wyjazd w ostatniej chwili, to polecam. Poniżej kilka fotek z wyjazdu z roku 2012 oraz 2015 od Piotrka Romaniec.