Powyższe buty przyjechały do testów prawie dwa miesiące temu, ale musiałem się w nich dłużej ograć, żeby sprawdzić czy tak delikatne na pierwszy rzut oka but wytrzyma squashową rzeczywistość.

Mizuno Wave Mirage 2.1 są dedykowane do uprawiania piłki ręcznej. Ważą jedynie 266 gramów, a cała cholewka wykonana jest z bardzo cienkiego i na pierwszy rzut oka delikatnego materiału.

Testujemy wariant blue/yellow, buty występują jeszcze w kilku innych wariantach kolorystycznych >>> Mizuno Wave


Wykonanie
Bardzo solidne. Wszystkie elementy są dopasowane do siebie perfekcyjnie. Można powiedzieć, że klasyczna japońska precyzja.

Cholewka w technologii bezszwowej z jednego kawałka – jezyk jest jak skarpeta w którą wkładamy stopę.
Po pierwszym założeniu, zakochałem się w tych butach.

Fantastyczne dopasowanie do stopy. Od samego początku już w pierwszej godzinie treningu i gry nic nie obciera, nie ciśnie – pierwszy raz miałem, aż tak wygodne buty prosto z pudełka. Są do tego doskonale wentylowane, włącznie z otworami na podeszwie. Sznurowanie rewelacyjne.

Amortyzacja
Rewelacyjna. Mimo, że but jest z tych niższych – pięta bliżej podłogi – co daje lepsze czucie podczas poruszania, ale często zmniejsza amortyzację, w Mirrorach nie mamy tego problemu, chronią należycie każdą część stopy stopy.


Nie wiem co Mizuno wkłada w podeszwę i wkładkę – sami nazywają to systemem PoWnCe – ale sprawdza się genialnie i po dwóch miesiącach gry, nie czuć żeby wkładka się „ubijała”. Jestem fanem PoWnCe, czymkolwiek to diabelstwo jest.

Stabilizacja
Doskonale. Stopa jest zblokowana wewnątrz dzięki bardzo dobremu sznurowaniu. Podeszwa z usztywnieniem zapobiegającym skręceniu kostki- co jest już standardem w butach z tej półki. Podeszwa niska – pieta bliżej podłogi.

Przyczepność
Wszystko bez zarzutów. Żadnych uślizgów. Stopa trzyma się dobrze i nie ma problemów z szybkimi zmianami kierunku.

Wentylacja
Doskonale. Bardzo cienka cholewka, plus kilka prześwitów z siatką z przodu, z boku oraz od spodu buta. Jak w pierwszych Babolat Shadow. Można się przeziębić.

Dla kogo
Wszyscy: od graczy początkujących, aż do profesjonalistów. W butach możecie sporo pobiegać, nie czująć zmęczenia stopy, a świetna wentylacja da również trochę wytchnienia podczas przerw. Subiektywnie jedne z najlepszych butów, w jakich grałem. Polecamy

Waga: 266 gramów

Cena katalogowa: 549 zł

logo_ST_poziome

MIZUNO WAVE MIRAGE 2.1
91%Wynik ogólny
AMORTYZACJA90%
STABILIZACJA88%
WENTYLACJA94%
KOMFORT92%
Ocena czytelników 54 Głosów
41%