Już wkrótce na terenie byłej zbrojowni znajdującej się na kampusie Drexel University otworzy się Arlen Specter US Squash Center z 20 kortami (w tym dwoma szklanymi). Będzie to obiekt wykorzystywany przez US Squash czym ustanowi Filadelfię centrum squasha dla USA. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Drexel University posiada już 7 kortów w The Kline and Specter Squash Center na kampusie. Zbieżność nazwisk Specter jest nieprzypadkowa.

Kancelaria prawnicza Kline & Specter zasponsorowała remont 5 kortów w Daskalakis Athletic Center na kampusie Drexel Univeristy. Skąd takie zainteresowanie? Otóż założyciel kancelarii Shanin Specter, wykładowca prawa na Stanford University, jest synem Arlena Spectera, senatora USA zmarłego w 2012 roku. Był on miłośnikiem squasha, w którego grywał, gdy tylko pozwalał mu czas, był znany ze swej miłości do squasha i dlatego właśnie na jego cześć powstało piękne centrum US Squash.
Poniżej znajdziecie link do wspomnień Alexisa Ludwiga, pracownika Foreign Service, z jego potyczki z senatorem Arlenem Specterem.

https://www.afsa.org/playing-squash-arlen-specter

Jak już pewnie dobrze policzyliście ilość kortów na kampusie Drexel University w chwili obecnej to 27, więc do 32. w Haście jednak trochę brakuje, ale… po drugiej stronie ulicy znajduje się kampus University of Pennsylvania ze świeżo odnowionymi (2019) 12. kortami (w tym dwa szklane).

photo credit: Penn Squash

Oba uniwersytety rekrutują zawodników i zawodniczki squasha, zapewniając dwutorową ścieżkę rozwoju , czyli edukację na bardzo wysokim poziomie, wysokiej jakości obiekty do squasha jak i też wysokiej klasy kadrę trenerską (na Drexel Univeristy głównym trenerem jest John White – były nr 1 rankingu PSA). Niemniej jednak wymagania z egzaminów SAT lub ACT są wysokie, by dostać się na te uniwersytety i atleci/atletki nie mają łatwiej przez to, że uprawiają sport. Te egzaminy muszą zdać na wymaganym przez daną uczelnię poziomie.

Pewnie już policzyliście, że razem, w bliskiej odległości od siebie znajduje się w tej chwili 39 kortów do squasha.

mapa: Google

Można zadać sobie pytanie czy 39 kortów do squasha może konkurować z 32. a potencjalnie z 33. kortami do squasha w jednym obiekcie? Wszystko zależy od organizacji i siły przebicia. Filadelfia i US Squash dopiero zyskują taką liczbę kortów i zobaczymy jak to wykorzystają. Poczekajmy na US Open w tym roku i opinie zawodników PSA.
Wywiad z Ashrafem Hanafi pokazał, że również Egipt ma zapędy na tytuł „największego klubu na świecie”, ale póki co, Hasta La Vista pozostaje niekwestionowaną królową wśród klubów i tytułem największego klubu na świecie.