W naszych testach rakiet pojawiły się nowe ikony. Dzisiaj zamiast testu, opis ich znaczenia.

Dlaczego ikony?

Takie mamy czasy. Coraz mniej czasu na czytanie, wymusza na nas pewne zmiany, które pozwolą się nam nieco lepiej przystosować to zmieniającego się świata. Oczywiście zmiany te następują już od dawna. Ikony, grafiki, animacje od dawna wypierają słowo pisane. Pansquash to od początku był blog i tak długo jeszcze (mam taką nadzieję) pozostanie, ale sukcesywnie staramy się urozmaicać naszą ofertę, żeby trafiać do jak najszerszego grona odbiorców.

Kluczowe cele naszego bloga to promowanie squasha oraz pomoc w rozwoju osób, które się z nim już związały. Mamy świadomość tego, że słowo pisane, co już wyżej napisałem, ma malejące zasięgi, dlatego w naszej ofercie pojawił się Instagram (czyli grafika — memy, proste przekazy graficzne, krótkie filmy i animacje). Coraz bliżej jest start kanału YouTube, czyli oferta w postaci filmów (relacje z turniejów, poradniki, pomoc w treningach itp.).

YT będzie bezpośrednim uzupełnieniem oferty bloga. Filmy będą pojawiały się w artykułach, artykuły będą dopełnieniem treści filmowych. Natomiast Instagram i Facebook będą miały różnorodną ofertę, adresowaną do różnych odbiorców. Z jednej strony dążymy do tego, żeby nieco różniły się treścią przekazu, z drugiej strony będą też zawierały różne treści. Wynika to z tego, że jeśli ktoś będzie chciał nas śledzić we wszystkich naszych mediach, to nie chcemy go zanudzić, wrzucając wszędzie to samo. Zależy nam też na tym, żeby użytkownik tylko jednego medium nie utracił jakiś ważnych, z naszego punktu widzenia, treści dlatego, pomimo że w jednym czasie na różnych mediach raczej będą pojawiać się różne tematy, to jednak w dłuższym przedziale czasu na każdy kanał komunikacji z wami, rafią mniej więcej te same tematy, choć podane w różnej formie. Oczywiście czasem będziemy spamować, ale robię wszystko, żeby ograniczyć to minimum, i np. we wszystkich mediach informujemy o nowych artykułach, podobnie będzie z konkursami lub promocjami.

Miało być o ikonach, więc wracam do nich. Bartek, właśnie na Instagramie, zwrócił mi uwagę, że jedna z rakiet pasuje mu do miecza z „Gry o tron”. Tak mi się spodobał ten pomysł, że postanowiłem go pociągnąć i zrobić z tego prostą formę przekazu, mówiącą o właściwościach danej rakiety.

3 ikony

Żeby przekaz był prosty, ale jednocześnie wystarczająco czytelny postanowiłem się skupić na 3 ikonach, które powinny wystarczyć do opisania współczesnych rakiet.

Miecz

Ikona miecza ma symbolizować cięższe rakiety, o powolnej główce. Jeśli rakieta została oznaczona tą ikoną, to znaczy że uważamy, że pozwoli nam ona wygenerować więcej mocy, kosztem manewrowalności.

Szabla

Ikona szabli umieszczona przy rakiecie oznacza, że oceniamy ją na zrównoważoną pomiędzy mocą z manewrowalnością. Czyli nadal ma ona w sobie moc, choć nie tyle ile w mieczu, ale mamy też trochę więcej kontroli nad piłką.

Ostatnia to ikona szpady. Jak łatwo się domyślić, będziemy nią oznaczać ramy z bardzo szybkimi główkami, czyli takie, które dają nam bardzo dużą kontrolę nad piłką, dużą manewrowalność, ale zwykle kosztem mocy, którą możemy z niej wygenerować.

3 kolory

Poza mocą i szybkością (manewrowalnością) podajemy też wyważenie rakiety, jako jej istotny parametr. Na naszych ikonach jest on oznaczony kolorem i lokalizacją (lokalizacja jest przypisana do koloru).

Przykłady

Obie ostatnio testowany rakiety Eye to zielone szable:

Head Hurricane, to szpada z balansem na główkę:

Proszę, dajcie znać w komentarzach, co myślicie o ikonach symbolizujących parametry testowanych rakiet.