W Szczecinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w squashu. Przed tygodniem zmagali się juniorzy, w miniony weekend o najważniejsze trofea w kraju walczyli seniorzy.

IMP Juniorów odbyły się dokładnie w dniach 2-4 czerwca w Szczecinie w klubie Squash Zone Club.

Pełne drabinki i relacje z poszczególnych rozgrywek są dostępne w Internecie:

Ze względu na ograniczone miejsce podamy tylko zwycięzców poszczególnych kategorii:

goo.gl/7V4ABf

Turniej żeński został rozegrany w klubie Bene Sport.

Pełna drabinka Seniorskiego Turnieju Damskiego, a jakże dostępna w Internecie: goo.gl/So6m9x

Tryumfatorką została siedemnastoletnia Karina Tyma, która w ciężkim finale – jak sama przyznała – pokonała w piątym secie Magdę Kamińską, a w ćwierćfinałach, rozstawioną z numerem drugim Dominikę Witkowską.

Na miejscu 3 uplasowała się Natalia Ryfa, na 4 Kinga Szymaniak,  a na piątym Paulina Krzywicka (w sumie spędziła na korcie najwięcej czasu z wszystkich pań  128 min. 36 sek. i rozegrała najdłuższy set turnieju z Małgorzatą Kornowską) , która w sumie przegrała tylko jeden mecz, z Natalią właśnie w ćwierćfinałach.

Turniej Open (de facto męski, bo żadna pani się do niego nie zgłosiła), został rozegrany w klubie Squash Zone Club. Pełna drabinka:

goo.gl/6TXziu

I również w tej kategorii doszło do sensacji. W finale spotkali się ze sobą Adam Pełczyński oraz Łukasz Stachowski. Pełczyński po drodze pokonał Przemka Atrasa (rozegrał z nim najdłuższy mecz ? 75 min.  35 sek.) i Mateusza Kotrę. Ostatecznie jednak mistrzem Polski został Łukasz Stachowski.

Kolejne miejsca zajęli: Mateusz Kotra, Rafał Rykowski, Przemysław Atras.

Więcej statystyk z turnieju można znaleźć na stornie:

goo.gl/CQ7BAI

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzięki – miedzy innymi – tym państwu, internet jest pełen zdjęć i filmów z tego, jakże ważnego wydarzenia.

Im również dziękujemy 🙂

Dzięki TVP 3 Szczecin o wydarzeniu mieli okazję dowiedzieć się telewidzowie będący w zasięgu jej nadawania (niestety film dostępny tylko dla posiadaczy Facebooka – takie czasy):